Sık Sorulan Sorular

Cevaplarımız

Sık Sorulan Sorular

İşte iç mimarlık hakkında en çok sorulan sorular

Mimarlık eğitimi almak istediğinizde en iyi ülke, kişisel hedeflerinize, ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza bağlı olarak değişebilir. Her ülkenin farklı üniversiteleri ve eğitim programları bulunmaktadır, bu nedenle seçiminizi yaparken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir:

İç mimarların tadilat projelerinde imza yetkisi vardır. Fakat çoğu zaman bu projelerde imza yetkisi zorunluluğu aranmamaktadır. Çeşitli ihale ve bazı tadilat projelerinde imza yetkisi aranmaktadır.

İç mimarlık şirketleri İözellikle yaşam ve çalışma alanlarının tasarımı, dekorasyonu ve yenilenmesi konularında hizmet sunarlar. Bu hizmetler arasında mekan analizi, tasarım, uygulama ve proje yönetimi yer alır.

İç mimarlık, bir mimari mekânın içinde, kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üreten meslek dalıdır. İç mimarlık bir yandan güzel sanatların gerektirdiği plastik değerleri içeren, estetik bilgi ile yoğrulmuş, diğer yandan mimarlığın bina olgusuyla ilişkilendirilen bir konumda da yer almaktadır. İç mimarın bir bina içinde yer alan mekânların hacim ve yüzeylerini değerlendiren bir boyutta konuya yaklaşmasının yanı sıra, yapı sistemleri, fiziksel çevre kontrolü, aydınlatma, ergonomi, ısıtma, gibi mekân konforu konularında da bilgili olması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında mekânı kullanan bireylerin yaşam kalitesini ve konforunu öne çıkartan tanımlı mekânların, tanımlı işlevlerle, kullanıcı için biçimlendirilmesi ve tasarlanması mesleğin temel amaçlarındandır.

İç mimar, mekan gereksinimlerini belirleyip, renk ve aydınlatma gibi dekoratif öğeleri seçerek iç mekanı işlevsel, güvenli ve güzel hale getirir. Binaların iç mekan tasarımlarını, işlevsel ve estetik düzenlemesini yapar.

İç mimarların böyle bir yetkisi yoktur. Fakat çeşitli belediyelerce bazı bölgelerde belli bir kata kadar imza atma yetkisi tanınmıştır. İmza yetkisi kavramı meslek odalarının baskısı ile anayasal hak olarak tanımlanmaktan ibarettir. Yurt dışında meslekler arasında bu tür imza hakkı sıkıntıları bulunmamaktadır.

Evet, iç mimarlar memur olabilirler.

Projeye başlamadan önce genel olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz proje sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Yapının amacı, kaç kişi için kullanılacağı ve bu iş için yaklaşık bütçe belirlenmelidir. Böylece ön görüşmede soracağımız bir dizi soru ve yönlendirme ile mevcut fikirinize daha uygun olacak ve ihtiyaçları üst düzeyde karşılayacaktır.

Dekorasyonun amacı, yeniliğin; sağlıklı ve kullanışlı kullanımla modern bir tasarım ve konforlu yaşam alanını sağlamaktır. Dekorasyon gereksinimlerinin başlıca nedenleri; Taşınma, eski bina, demode olmuş dekorasyon, iç ve dış etkenlerden kaynaklanan ısı kaybı, kirli ve rutubetli görünüm, koku ve yeniden ortaya çıkma dekorasyon sebepleridir. Dekorasyon sadece iç mimarinin değişimi değil aynı zamanda temizlik, sağlıklı yaşam alanı, konfor, kurumsallık, kendini ifade etme gibi anlamlara da gelmektedir. Çünkü evinizin iç boyası eskimişse sıva ve boya ile yenilenmesi gerekir. gerekli.

Özellikle iç dekorasyonda; alçıpan, asma tavanlar, bölme duvarlar, taşyünü tavanlar, asma tavanlar, gergi tavanlar, boya badana, duvar kağıdı, dekoratif sıva, dış ısı yalıtımı, iç.ısı yalıtımı başta olmak üzere iç dekorasyonun büyük bölümünü kapsamaktadır. Bu hususta hayalinizdeki dekorasyon için nelere ihtiyacın oluşacağını belirleyip buna uygun teklif oluşturacağız. Sıhhi tesisat, laminat parke, elektrik tesisatları alanında uzman mühendis ve ustalarla ile her zaman kaliteli ürünler ve kaliteli çalışmalarla sizlere hizmet vereceğiz.

Kurulduğu günden bu yana, günümüz teknolojisi ve yetenekleri dahilinde, ekolojik ve sürdürülebilir bir mimari temelde yüksek kaliteli ürünler üretme kararı alan Bim Stüdyo; Bu doğrultuda yenilikçi, vizyoner, doğaya saygılı, çevreyle uyumlu ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi modeller oluşturma fikrini her projenin başarısı için ana kriter olarak görmektedir.

Mimari projeler; Projenin türü, büyüklüğü ve kapsamına göre ücretlendirilir ve ödeme planı toplam masraf tutarıyla beeraber, projenin aşamalarına göre sözleşme şartlarıyla kesinleşir.

Oturma odası genellikle evde en çok zaman geçirdiğiniz yerdir. Bu mekanlar, kullanıcıların dinlenme ve çeşitli aktivitelerle güzel vakit geçirebilmeleri için her boyutta tasarlanmalıdır. Bim Stüdyo olarak müşterilerimizin mevcut salonlarını yenilerken daha fazla kullanmak istedikleri ürünleri, dokuları, desenleri ve stil araştırmalarını değerlendirerek zevklerinizi yansıtan ve hedef bütçe dahilinde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Yatak odalarında önce işlevsellik sonra estetik aranır. Yatak odasının duvarları ve köşeleri, odadaki doğal ve yapay aydınlatma gibi faktörlerin iyi bir uyku ve dolayısıyla yaşam kalitesi üzerinde doğrudan etkisi olduğu unutulmamalıdır. Bim Stüdyo olarak kullanıcılarımızın mevcut yatak odalarını yenilerken çalışma alanında ürün, doku, desen ve responsive stil araştırmalarını değerlendirerek zevklerinizi yansıtan ve hedef bütçenizde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Genel olarak yemek odaları, dolu sofralarla keyifli anların paylaşıldığı oturma odalarının bir parçası olarak konumlanıyor. Genel olarak yemek servisi için gerekli malzemeleri ve onu tamamlayan dekoratif unsurları içeren bir konsol tipiyle dekorasyona başkanır. Alanı daha derin göstermek için duvarda bir ayna veya resim kullanabilirsiniz. Bim Stüdyo olarak müşterilerimizin mevcut mutfaklarını yenilerken kullanmak istedikleri ürünleri, dokuları, desenleri ve stilleri stil araştırma anketi ile değerlendirerek, tercihlerinizi yansıtan ve hedef bütçe dahilinde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Bim Stüdyo  sadece ikili bir hizmet modelidir. Bu nedenle tasarımcılarla ve mimarlarımızla yüz yüze ve telefonla görüşmeniz mümkündür. İnternet sayfamızdan e-posta yoluyla bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Soru ve ihtiyaçlarınıza en geç kullanıcı sözleşmesinde belirtilen tarih ve saatte cevap vereceğiz. İletişim kanallarıyla gönderilen taleplere en fazla 6 saatlik süreyi aşmadan dönüş yapmaya çalışıyoruz.

3D tasarım, hayal ettiğimiz ve tasarladığımız projenin gerçekte nasıl görüneceğine ilişkin profesyonel şekilde oluşturulmuş bir dijital çıktıdır. Projemizi bilgisayar programları eşliğinde en gerçekçi şekilde sizlere sunmak uzman gruplarımızın işidir.

Öncelikle gerçekleştirmek istediğiniz projenin DWG (Plan) dosyasını almamız gerekiyor. Oluşturduğunuz proje küçük bir mağazanın iç tasarımı vb. ise, boyutları kağıt üzerinde belirtmeniz yeterlidir. Ancak dışarıda çalışmak istiyorsanız, mükemmel görüntüyü elde etmek için bir proje DWG dosyasına ihtiyacınız var. Hatasız ölçümlerle doğru sonuçlara ulaşmak bizim ve sizin için kolaydır. İşi tamamlayıp daha az ayar yaparak işi kısa sürede müşteriye teslim edebiliyoruz.
Bir sonraki adımda proje sunum dosyası, baskı, web sitesi veya kaç adet görsel kullanmak istediğiniz hakkında bilgi alıyoruz. Bunun nedeni sunum için A4 formatının seçilmesidir ancak 3m X 2m bir billboard basmak isterseniz size vereceğimiz görselin boyutu artacağından düzenleme süreci uzayacağı için fiyat ve süre de değişecektir. Size tam fiyat ve son kullanma tarihini verebilmemiz için bu bilgileri istiyoruz.
Süreyi etkileyen bir diğer faktör de animasyon sürecidir. Doğru bir değerlendirme yapabilmek için kesin senaryo ve dakika süresi hakkında bilgi almamız gerekiyor. Kısacası;

– DWG (Plan) dosyası
– Baskı boyutu
– İstenilen sayıda resim
– Hareketli dakikalar ve senaryo